Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Doprovodné programy

GAUDEAMUS - AKADÉMIA BRATISLAVA 8. - 10. 10. 2024

Doprovodné programy vám pomohou s výběrem školy, objasní náplň studia, poradí se správným nasměrováním a obohatí vaši návštěvu veletrhu!

MAXIMUM INFORMACÍ O STUDIU

PROGRAM PŘEDNÁŠEK

Přednášky jsou tím pravým místem, kde načerpáte nejnovější informace o školách a jejich nabídce studia. Dozvíte se vše od nabízených studijních programů, přes termíny a obsah přijímaček, až po informace o kolejích, menzách nebo mimoškolních aktivitách.

Přednášet budou přímo studenti a absolventi, kteří se s vámi podělí o čerstvé zkušenosti z jejich studia nebo jak se po skončení školy dobře uplatnili v praxi a na závěr samozřejmě odpoví na všechny vaše otázky.

Do programu jsme zařadili i tzv. Tematické přednášky. Dozvíte se informace o studiu v různých zemích, jak postupovat při výběru školy a přípravě na přijímačky nebo jak nasměrovat svoji kariéru.

Na závěr každé přednášky probíhá losování účastníků o tři hodnotné ceny.

Přednášky probíhají v přednáškovém sále přímo u vstupu do haly B2.

 

Podrobný program

navštivte také zajímavé tematické přednášky:

Štúdium vo Francúzsku

TERMÍN BUDE DOPLNĚN

Paris

Predstavenie fakúlt
Univerzity Karlovy

TERMÍN BUDE DOPLNĚN

prague

NAHLÉDNĚTE DO ZÁKULISÍ UNIVERZIT

věda pro život

Zajímá vás co se na vysoké škole vlastně můžete naučit? V doprovodném programu Věda pro život nakouknete do zákulisí vysokých škol a jejich studijních programů. Uvidíte, že studium není žádná nuda a suchá teorie.

V doprovodném programu uvidíte: roboty, umělou inteligenci, chemické pokusy, vojenské zbraně, techniky záchrany života, závodní formule, soudní proces a mnoho dalšího. Do ukázek se můžete sami zapojit a na vlastní kůži vyzkoušet. Vše co v doprovodném programu uvidíte je denní náplní studia nebo výsledkem práce studentů vysokých škol.

Vědu pro život najdete ve stáncích jednotlivých škol. Expozice vědy jsou zvýrazněny v plánku pavilonu a v mobilní aplikaci Gaudeamus Guide.

 

Zjistěte, kdo se vám zde představí

2

3

PRO NEROZHODNÉ

TESTOVACÍ CENTRUM

Pokud nevíte jaký studijní program si vybrat, nebo si naopak chcete potvrdit, že jste si vybrali dobře, přijďte do Testovacího centra. Můžete si zdarma udělat Test studijních typů a během deseti minut zjistíte, jestli jste humanitní, technický, ekonomický, umělecký nebo přírodovědný typ.

S výsledkem testu se snadněji zorientujete v nabídce studia. Podle ikony vašeho studijního typu můžete snadno vyhledávat školy, fakulty a studijní programy jak přímo na veletrhu, tak na webu i v mobilních aplikacích Gaudeamus Guide. Test studijních typů je k dispozici také online. Pozvánku do testu vám pošleme na e-mail pokud se zaregistrujete k návštěvě veletrhu! 

Testovací centrum najdete v hale B2, naproti přednáškovému sálu.

SNADNÁ ORIENTACE V NABÍDCE STUDIJNÍCH PROGRAMŮ

poradenský servis

Kam po maturitě?
Kde studovat vybraný program?
Jaké programy nabízí škola/fakulta?
Jaký studijní program nebo školu si vybrat?
 

Na tyto otázky vám odpoví Poradenský servis. Naši poradci vám, podle výsledku testu předpokladů pro studium nebo vašich požadavků, rádi vyhledají vhodný program, školu, nebo fakultu. K dispozici je databáze více než 600 škol a 10 000 studijních programů všech zaměření.

Vybrat si můžete ze škol ze Slovenska, Česka i celého světa. Stánky vybraných škol vám označíme do plánku pavilonu, abyste je mohli snadno najít a navštívit.

Poradenský servis najdete v informačním stánku, ihned u vstupu
do haly.

4

VYDEJTE SE DO SVĚTA NA ZKUŠENOU

nabídka studia v zahraničí

Studium v zahraničí je dnes mezi studenty tématem číslo jedna. Je to nezanedbatelná, někdy již téměř povinná, součást každého studia. Žádný absolvent se dnes při hledání práce neobejde bez znalostí cizích jazyků a zahraničních zkušeností. Proto na veletrhu Gaudeamus - Akadémia najdete spoustu informací pro výběr zahraničního studia. Můžete se setkat přímo se zástupci zahraničních škol, navštívit stánky agentur, které vám s vaším studiem v zahraničí pomohou nebo využít Poradenské centrum pro studium ve Velké Británii, Irsku, Německu a Dubaji.

zjistěte více

6

KOMPLETNÍ SLUŽBY PRO PEDAGOGY STŘEDNÍCH ŠKOL

pedagogické centrum

Pedagogické centrum je nové středisko služeb, speciálně pro výchovné poradce a pedagogy středních škol, přímo na veletrhu Gaudeamus - Akadémia. Pedagogické centrum nabídne program přednášek, seminářů a konzultací s odborníky z univerzit, vysokých škol a ostatních institucí ze Slovenské republiky i zahraničí.

V Pedagogickém centru budou pro pedagogy připraveny speciální informační sety s materiály od vystavujících škol a Informačním systémem pro výchovné poradce. K dispozici bude i zázemí pro pedagogy s občerstvením zdarma.

Pedagogické centrum najdete v hale B2. Zde si můžete vyměnit vaše volné vstupenky za informační set a poukázku na občerstvení.

 

Program Pedagogického centra