KAM PO MATURITĚ? GAUDEAMUS BRNO 2017

XXIV. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání
GAUDEAMUS 2017, 31. října - 3. listopadu 2017, výstaviště Brno, pavilony G1 a G2
[Zpět na obsah]

[Vyhledávač]Vyhledávač studijních oborů Vám umožní prohledat rozsáhlou databázi škol a studijních oborů, které nabízejí.

Do vyhledávače zadejte název oboru nebo jeho část. Systém vám nabídne všechny relevantní obory spolu s odkazy na školy, které dané obory nabízejí.


[Zpět na obsah]

[Kde po maturitě]Databáze škol a jiných vzdělávacích institucí nabízejících pomaturitní vzdělávání, z České republiky i ze zahraničí. Ke každé instituci jsou zobrazeny základní kontaktní údaje a seznam studijních oborů, které nabízí.


[Zpět na obsah]

[Fakulty]Databáze fakult a studijních programů českých i zahraničních univerzit a vysokých škol. Fakulty jsou rozděleny dle oborů vzdělávání. U každé fakulty je zobrazen seznam škol, které danou fakultu nabízejí.


[Zpět na obsah]


[Zpět na obsah]

[Zahraničí]


VELVYSLANECTVÍ KANADY
Velvyslanectví Kanady připravilo pro studenty přednášky o možnostech studia, práce a cestování v Kanadě.

DAAD
DAAD poskytne komplexní informace o možnostech studia a stipendií v Německu. Připraveny jsou také přednášky o stipendijních programech a nabídce studia na německých univerzitách.

CAMPUS FRANCE
Campus France představí atraktivní nabídku studia na prestižních francouzských univerzitách.

UNIVERSITY COLLEGE BIRMINGHAM
University College Birmingham už devátým rokem přijíždí prezentovat svoje prestižní obory hotelového managementu, cestovního ruchu, marketingu, vrcholového kulinářství, sportovního a event managementu. V Brně je však potkáte ve stylovém, britském double-decker autobusu, který je připraven studenty přivítat, pohodlně usadit a odprezentovat jim možnosti studia za pomoci čerpání peněz od britské vlády. Potkáte se se současnými studenty, ale i s magisterským absolventem Anetou Řezníkovou, která je reprezentantem pro Českou republiku a Slovensko a již dlouhá léta pomáhá studentům zorientovat se v nabídce oborů, s přijímacím řízením, stejně jako s přípravou na odcestování za hranice Vašich domovů. Důkladná péče a osobní přístup je to, na čem si UCB zakládá nejen na území států, kde má svoje reprezentanty, ale také na univerzitě samotné.

UNILINK–PORADENSKÉ CENTRUM PRO VŠ STUDIUM VE VELKÉ BRITÁNII
UniLink je jediné poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii, které své služby poskytuje zcela zdarma. Tým poradenského centra je složen z absolventů a studentů britských univerzit, kteří své zkušenosti chtějí předávat dále a usnadňovat tak přijímací řízení a studium na zahraničních univerzitách dalším nadšeným a nadějným studentům z České republiky. UniLink nabízí studium na více než 50 britských partnerských univerzitách!

UNILINK VÁM POMŮŽE:
  • Vybrat vhodnou univerzitu a studijní obor.
  • Splnit podmínky k přijetí.
  • Projít přijímacím procesem.
  • Vyřešit financování školného a zažádat o dostupná stipendia.
  • Otestovat angličtinu a případně poradit, co a jak zlepšit.
  • Zařídit ubytování a poradit s brigádou v okolí.
  • S výběrem letenek i transferem z letiště přímo na univerzitu.
  • Zajistit vše potřebné před odletem.
  • Vyřídit status studenta v České republice.

SCANDINAVIAN STUDY
Scandinavian study představí širokou nabídku studia na univerzitách a vysokých školách v Dánsku za velmi výhodných podmínek. K dispozici budou i absolventi dánských univerzit, kteří návštěvníkům rádi předají své zkušenosti.

SPORT and UNIVERSITY – STUDIUM V USA
Agentura Sport and University nabízí zprostředkování studia na středních školách a univerzitách ve Spojených státech amerických. Jejím hlavním cílem je zajištění sportovních a akademických stipendií nejen pro dobré studenty, ale zároveň i pro kvalitní sportovce. Mezi mladými lidmi je mnoho skvělých sportovců, avšak ne všichni vědí, jak mohou svého potenciálu využít. Dlouholetá finanční podpora vlády Spojených států dala univerzitám možnost vybudovat stipendijní program, který má za úkol podporovat dobré sportovce během jejich studia. Cílem agentury je zajistit sportovcům co nejlepší finanční stipendium včetně pomoci se složitým přijímacím řízením.

Každý student jehož budoucím cílem je studium na univerzitě v USA má své osobní ambice a své požadavky. Kritérií pro výběr vhodné univerzity bývá mnoho. Mezi základní patří kvalita vzdělání na univerzitě, sportovní úroveň univerzitního týmu, atraktivita lokality univerzity, ale v neposlední řadě také výše školou nabízeného stipendia. Najít tu správnou univerzitu je pro českého studenta složité a časově velmi náročné. Zájemce o stipendium může využít služeb agentury Sport and University, která zprostředkovává studium pro sportovce v USA již déle než deset let a snaží se šířit potřebné informace napříč celou Českou republikou formou bezplatných seminářů. Součástí služby agentury je oslovení jednotlivých univerzit, komunikace s danou univerzitou a následný výběr vhodné univerzity. Možnost studia na univerzitách v USA využívají studenti, kteří právě ukončili studium na střední škole, popřípadě přestupují z vysoké školy v ČR do bakalářského cyklu v USA.

Agentura Sport and University nabízí studentům celou řadu dalších služeb, jako například již zmíněné zprostředkování studia na soukromých středních školách v USA. Dále ale také zprostředkování stále více populárních sportovních akademií v USA na Floridě (popř. ve Španělsku) s neomezenou délkou pobytu, kterých studenti využívají nejen ke zlepšení svých sportovních dovedností, ale také ke zlepšení svých jazykových znalostí. Právě tato služba zahrnující kompletní servis ohledně sportovních akademií, je jednou z vybraných služeb, které agentura Sport and University poskytuje zcela zdarma.

[Zpět na obsah]


[Zpět na obsah]