DOPROVODNÉ PROGRAMY GAUDEAMUS BRNO 2017

XXIV. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání
GAUDEAMUS 2017, 31. října - 3. listopadu 2017, výstaviště Brno, pavilony G1 a G2
[Zpět na obsah]

[Přednášky]Významnou součástí veletrhu je doprovodný program přednášek, které probíhají ve dvou přednáškových sálech, přímo v pavilonu G2. Na přednáškách se dozvíte aktuální informace o přijímačkách a nabídce studijních oborů na vystavujících školách. Přednášejí většinou přímo studenti a absolventi škol, od kterých se dozvíte informace přímo z první ruky. Na závěr každé přednášky máte možnost se zeptat na všechno, co Vás zajímá. Přednáška vždy končí vylosováním tří výherců cen z řad návštěvníků přednášky.


Součástí doprovodného programu budou také tematické přednášky. Dozvíte se spoustu informací o zajímavých tématech od tvorby životopisu až po studium v zahraničí.

V roce 2017 jsou pro studenty připraveny tyto tematické přednášky:
 • Studium v Rakousku
 • Studium v Německu
 • Centrum vzdělávání všem – poradenství pro studenty
 • Univerzita Karlova – Science Slam
 • Studium v Kanadě
 • KýmČímBýt – Workshop kariérového poradenství
 • Odborníci z Masarykovy univerzity radí, jak správně vybrat obor

[Zpět na obsah]

[Věda pro život]V roce 2017 má veletrh Gaudeamus již X. ročník doprovodného programu pod názvem "Věda pro život". Cílem doprovodného programu je předvést zajímavé výsledky vědecké činnosti univerzit a vysokých škol, jejich uplatnění v každodenní praxi a umožnit návštěvníkům vše si vyzkoušet. Budoucí studenti se v rámci tohoto doprovodného programu mohou seznámit se zajímavými přírodními procesy, fyzikálními nebo chemickými jevy, kterým se mohou v průběhu studia naučit.

V roce 2017 se v doprovodném programu představí:


ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE - Zábavná věda z ČVUT
Že je technika nudná a že se hodí jenom pro kluky? Tyto a další mýty o studiu techniky se bude snažit vyvrátit a o vaši přízeň ucházet, jedna z nejstarších a největších technických univerzit v Evropě, kterou je České vysoké učení technické v Praze.

V Tech zóně ČVUT se v rámci doprovodného programu Věda pro život, interaktivně představí letecký simulátor, model vodního kanálu, který byl vytvořen pro Olympijské hry v Riu, vědecko-technický koutek pro dívky a mnoho dalších atraktivních exponátů a projektů. Zažijete „Vědu a techniku z ČVUT všemi smysly“. Zábavná věda z ČVUT vás bude prostě bavit.
MASARYKOVA UNIVERZITA
Zájemci o studium na Masarykově univerzitě získají informace o tom, jaké obory se na všech devíti fakultách MU studují, jaký je přínos studia a jaké je aktuální přijímací řízení. Návštěvníci expozice MU se mohou potkat přímo se současnými studenty, kteří jim zprostředkují osobní zkušenost z vysokoškolského studia a s úsměvem odpoví všechny otázky ke studiu. V rámci doprovodného programu probíhají přednášky, kde jsou uchazeči seznámení s tím, jaké výhody má studium na Masarykově univerzitě. Připraveno bude i vědecké překvapení a soutěž o ceny.

MENDELOVA UNIVERZITA V BRNĚ
MENDELU, škola jako lusk – netradiční plodiny a ochutnávky, roboti z lega, myslivost, trubači, sport na MENDELU.

UNIVERZITA KARLOVA
Víte, co jsou „Kuželosečky pod antickým drobnohledem“, "Proč (ne)vycházejí předpovědi počasí“?, „Jak geografové a demografové vnímají svět“?, ” Víte, co je Science slam?” Seznamte se zde: www.scienceslam.cuni.cz.

Odpovědi na tyto i jiné otázky získáte při návštěvě zážitkové zóny „Věda pro život“ v expozici Univerzity Karlovy, kde budete mít možnost se seznámit i s interaktivní výukou první pomoci, intenzivní péčí o pacienta, experimenty s kapalným dusíkem nebo se dozvědět více o studiu různých oborů.

UNIVERZITA OBRANY
 • Ukázky vojenských vozidel.
 • Ukázky výsledků vědecko-výzkumné činnosti.
 • Taktické a střelecké simulátory.
 • Ukázky boje zblízka MUSADO Military Combat System v podání studentů Univerzity obrany.
 • Ukázky z taktického výcviku skupiny Commandos v podání studentů Univerzity obrany.

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI - Neděláme z vědy vědu
 • Fakulta tělesné kultury: krokoměry, měření BMI, sportovní vozíky pro handicapované
 • Lékařská fakulta: nácvik laické resuscitace, správné čištění zubů a dentální hygiena
 • Přírodovědecká fakulta: hlavolamy, kvízy, Pevnost poznání
 • Filozofická fakulta: kaligrafie
 • Pedagogická fakulta: Braillovo písmo
 • Pevnost poznání – pokusy a hlavolamy

UNIVERZITA PARDUBICE
Virtuální realita: Na veletrhu Gaudeamus bude připravena soustava pro demonstraci možností virtuální reality. Technologie virtuální reality vytváří iluzi skutečného nebo smyšleného světa pomocí vizuálního, sluchového a hmatového zážitku. Díky připravenému simulátoru tak budou zájemci moci ponořit se do hlubokých jeskyní, vyšplhat na vrcholky vysokých hor, nebo třeba proletět se krevním řečištěm lidského těla, to vše na stanovišti Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Zájemci mohou obdržet informace o technických detailech simulátoru a také o možnostech vývoje software pro tuto rozvíjející se platformu.

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ – TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA
Fluidní zařízení pro výrobu popcornu: Jedná se o demonstraci principu fluidního spalování na modelu fluidního kotle, ve kterém je možno, díky průhledným stěnám, sledovat chování částic (kukuřice) ve vznosu a následně samotnou tvorbu popcornu. Diváci se mohou nejen poučit, ale také ochutnat čerstvý křupavý popcorn.

VYSOKÁ ŠKOLA CHEMICKO-TECHNOLOGICKÁ V PRAZE
 • Hrátky s dusíkem. Co dokáže pár kapek kapalného dusíku?
 • Suchý led aneb mlha z kostky ledu.
 • Supravodič – i magnet se může vznášet…
 • Toroidní vír – kruhy z trochy mlhy.

VYSOKÁ ŠKOLA FINANČNÍ A SPRÁVNÍ
OBORY V PRAXI: Vyzkoušejte si s odborníky obory, které vyučujeme v praxi. Zajímá vás, co je to neuromarketing, jak funguje a k čemu je pro marketing vlastně dobrý? Nebo co si představit pod oborem Řízení podniku a podnikové finance a zjistit, jak vypadá uplatnění absolventa v praxi? Nejen to objevíte na našem stánku. Přijďte se k nám podívat a pobavit se třeba právě vaším budoucím povoláním.

[Zpět na obsah]

[Testovací centrum]Součástí poradenského servisu bude také testovací centrum, které pomůže nerozhodnutým studentům určit, na který studijní obor mají nejvhodnější předpoklady. V testovacím centru bude studentům k dispozici elektronický test předpokladů pro studium, na jehož základě získají studenti představu o tom, na které studijní obory mají předpoklady. Testovací centrum bude umístěno před přednáškovým sálem A v pavilonu G2. Partnerem testovacího centra je portál VysokeSkoly.cz.

[Zpět na obsah]

[Věda pro život]UniLink je jediné poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii, které své služby poskytuje zcela zdarma. Tým poradenského centra je složen z absolventů a studentů britských univerzit, kteří své zkušenosti chtějí předávat dále a usnadňovat tak přijímací řízení a studium na zahraničních univerzitách dalším nadšeným a nadějným studentům z České republiky. UniLink nabízí studium na více než 50 britských partnerských univerzitách! Univerzity zastoupené ve stánku poradenského centra najdete v seznamu vystavovatelů.

UNILINK VÁM POMŮŽE:
 • Vybrat vhodnou univerzitu a studijní obor.
 • Splnit podmínky k přijetí.
 • Projít přijímacím procesem.
 • Vyřešit financování školného a zažádat o dostupná stipendia.
 • Otestovat angličtinu a případně poradit, co a jak zlepšit.
 • Zařídit ubytování a poradit s brigádou v okolí.
 • S výběrem letenek i transferem z letiště přímo na univerzitu.
 • Zajistit vše potřebné před odletem.
 • Vyřídit status studenta v České republice.

[Zpět na obsah]

[Tailor-made]Studium v zahraničí je dnes mezi studenty tématem číslo jedna. Je to nezanedbatelná, někdy již téměř povinná, součást každého studia. Žádný absolvent se dnes při hledání práce neobejde bez znalostí cizích jazyků a bez zahraničních zkušeností. Proto jsme pro studenty připravili tento unikátní projekt, který jim usnadní orientaci v nabídce zahraničního studia a pomůže jim vybrat si studijní příležitost nejlépe vyhovující jejich požadavkům.

Tailor-Made Study Abroad je nový doprovodný program Veletrhu Gaudeamus v Brně, zaměřený na podporu studia v zahraničí. Cílem programu je přivést dohromady prestižní zahraniční univerzity a vysoké školy z celého světa a studenty z České republiky a Slovenska se zájmem studovat v zahraničí.

V rámci doprovodného programu se představí:


VELVYSLANECTVÍ KANADY
Velvyslanectví Kanady připravilo pro studenty přednášky o možnostech studia, práce a cestování v Kanadě.

DAAD
DAAD poskytne komplexní informace o možnostech studia a stipendií v Německu. Připraveny jsou také přednášky o stipendijních programech a nabídce studia na německých univerzitách.

CAMPUS FRANCE
Campus France představí atraktivní nabídku studia na prestižních francouzských univerzitách:
 • Vatel International Business School Hotel and Tourism Management
 • Mod'Spe Paris Central Europe
 • Sciences Po


UNIVERSITY COLLEGE BIRMINGHAM
University College Birmingham už devátým rokem přijíždí prezentovat svoje prestižní obory hotelového managementu, cestovního ruchu, marketingu, vrcholového kulinářství, sportovního a event managementu. V Brně je však potkáte ve stylovém, britském double-decker autobusu, který je připraven studenty přivítat, pohodlně usadit a odprezentovat jim možnosti studia za pomoci čerpání peněz od britské vlády. Potkáte se se současnými studenty, ale i s magisterským absolventem Anetou Řezníkovou, která je reprezentantem pro Českou republiku a Slovensko a již dlouhá léta pomáhá studentům zorientovat se v nabídce oborů, s přijímacím řízením, stejně jako s přípravou na odcestování za hranice Vašich domovů. Důkladná péče a osobní přístup je to, na čem si UCB zakládá nejen na území států, kde má svoje reprezentanty, ale také na univerzitě samotné.

UNILINK–PORADENSKÉ CENTRUM PRO VŠ STUDIUM VE VELKÉ BRITÁNII
UniLink je jediné poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii, které své služby poskytuje zcela zdarma. Tým poradenského centra je složen z absolventů a studentů britských univerzit, kteří své zkušenosti chtějí předávat dále a usnadňovat tak přijímací řízení a studium na zahraničních univerzitách dalším nadšeným a nadějným studentům z České republiky. UniLink nabízí studium na více než 50 britských partnerských univerzitách!

UNILINK VÁM POMŮŽE:
 • Vybrat vhodnou univerzitu a studijní obor.
 • Splnit podmínky k přijetí.
 • Projít přijímacím procesem.
 • Vyřešit financování školného a zažádat o dostupná stipendia.
 • Otestovat angličtinu a případně poradit, co a jak zlepšit.
 • Zařídit ubytování a poradit s brigádou v okolí.
 • S výběrem letenek i transferem z letiště přímo na univerzitu.
 • Zajistit vše potřebné před odletem.
 • Vyřídit status studenta v České republice.


Ve stánku UNILINK bude v nabídce studium na těchto univerzitách ve Velké Británii:
 • Anglia Ruskin University
 • Bangor University
 • BIMM
 • Birmingham City University
 • Bournemouth University
 • BPP University College
 • Coventry University
 • Glyndwr University
 • Liverpool Hope University
 • London School of Business and Finance
 • London South Bank University
 • Middlesex University
 • Regent’s University London
 • Richmond, The American International University in London
 • Sheffield Hallam University
 • SOAS, University of London
 • Southampton Solent University
 • Teesside University
 • UCLAN
 • University Campus Suffolk
 • University of Bedfordshire
 • University of Bradford
 • University of Derby
 • University of Essex
 • University of Greenwich
 • University of Huddersfield
 • University of Chichester
 • University of Northamptom
 • University of South Wales
 • University of Sunderland
 • University of West London
 • University of Worcester
 • UWE Bristol

SCANDINAVIAN STUDY
Scandinavian study představí širokou nabídku studia na univerzitách a vysokých školách v Dánsku za velmi výhodných podmínek. K dispozici budou i absolventi dánských univerzit, kteří návštěvníkům rádi předají své zkušenosti. V nabídce budou tyto univerzity:

Dánsko:
 • Zealand Institute of Business and Technology
 • DANIA - University of Applied Sciences
 • Aalborg University
 • University College of Northern Denmark
 • International Business Academy
 • Business Academy Aarhus
 • Aarhus University
 • EAL - University of Applied Sciences
 • Business Academy Southwest
 • VIA University College


Velká Británie:
 • Coventry University
 • University of Sunderland
 • London South Bank University
 • Liverpool Hope University
 • Bangor University
 • Aberystwyth University
 • Southampton Solent University
 • Birmingham City University
 • Liverpool University
 • De Montfort University
 • Winchester University


Nizozemsko:
 • Saxion University of Applied Sciences
 • Breda University of Applied Sciences
 • Inholland University of Applied Sciences
 • Avans University of Applied Sciences
 • Fontys University of Applied Sciences
 • HZ University of Applied Sciences


Finsko:
 • HAMK University of Applied Sciences


Švédsko:
 • Jönköping University


Norsko:
 • One World Institute Norway